Jaunumi

Jaunumi

lv en

PABEIGTIE PROJEKTI Rīgas Motormuzeja ēkas rekonstrukcija ar CSDD klientu apkalpošanas centra piebūvi

Rīgas Motormuzeja ēkas rekonstrukcijas projekts paredzēja esošās muzeja ēkas pārbūvi, lai pēc iespējas paplašinātu ekspozīcijai domātās platības un veidotu šodienas prasībām atbilstošu telpu un ekspozīciju iekārtojumu, vienlaikus maksimāli saglabājot muzeja vēsturisko veidolu, funkcionālo plānojumu un konstruktīvo uzbūvi.

Skonto Plan Ltd muzeja ēkai veica alumīnija stiklotās fasādes izbūvi, izmantojot SCHÜCO FW 50+ sistēmu, ražoja un montēja SCHÜCO 60+ sistēmas virsgaismu, tāpat arī logus, durvis, kā arī ventilējamo fasādi.

CSDD klientu apkalpošanas centra ēka izceļas ar dinamiski liektu daudzšķautņainu dubulto fasādi vienā ēkas pusē un apzaļumoto fasādi otrā pusē. Piebūve uzbūvēta brīvstāvoši, un ar vēsturisko Motormuzeja ēku to savieno stiklota pāreja 3. stāva līmenī. Ēkas interjera centrālais elements – noapaļotas formas ātrijs piecu stāvu augstumā, kas vainagojas ar speciālā apdrukā veidotu virsgaismu, un kuru caurvij krāsainā stiklā ietērpts lauzītas formas tornis ar sarunu telpām. Šis neregulāras formas inženiertehniskais risinājums ir unikāla konstrukcija.

Skonto Plan Ltd jaunajai CSDD ēkai ražoja un montēja metāla karkasu, izbūvēja virsgaismu, izmantojot SCHÜCO sistēmu 60+, ražoja un montēja logus un durvis, unikālas konstrukcijas ventilējamo fasādi, kura būvēta no T–profila metāla karkasa, kas izgatavots pēc 3D modeļa un pie kura ar Spider stiprinājumiem nostiprināti 542 atšķirīga izmēra trīsstūra formas stikli, kā arī pilnstikla starpsienas 600 m2 platībā.

Agrāk Rīgas Motormuzejs tika uzskatīts par lielāko motormuzeju Baltijā, pēc veiktās rekonstrukcijas tas ir arī modernākais Austrumeiropā, savukārt, jaunajā piebūvē atrodas CSDD administratīvās telpas, bet pirmais stāvs ir klientu apkalpošanai.

Zemes gabala platība: 16900 m2
Rekonstruētās ēkas platība: 7700 m2
Jaunbūves platība: 3000 m2

Citas ziņas